Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Zlato bude v letošním roce ještě zářivější: Světový zlatý konci

11. 1. 2019

Světový zlatý koncil předpovídá zlatu mnohem zářivější rok, a to díky nestabilitě globálního finančního trhu, měnové politice a americkému dolaru a strukturálním ekonomickým reformám.

Agentura sledující globální trendy u velkoobchodních cen zlata sdělila, že vzrůstající nejistota na trzích a expanze ochranné ekonomické politiky způsobí, že zlato bude v novém roce stále atraktivnější. Ačkoli může zlato čelit vlivu vyšších úrokových sazeb a síle amerického dolaru, očekává se, že tyto vlivy budou omezeny, jelikož Fed signalizoval neutrálnější přístup. Strukturální ekonomické reformy na klíčových trzích budou dále podporovat poptávku po zlatě ve šperkařství, technologiích a jako prostředek k úsporám.

Rozvíjející se trhy, jako je Indie a Čína, vytvářející 70 procent celosvětové poptávky po zlatě, jsou pro dlouhodobý vývoj zlata velmi důležité. Mezi těmito trhy jsou Indie a Čína velmi významné země, jelikož začaly implementovat ekonomické změny nezbytné pro podporu růstu a zajištění jejich významu v globálním měřítku. Indie se aktivně podílí na modernizaci své ekonomiky snižováním bariér v obchodu a podporou souladu fiskální politiky. Podle Světového zlatého koncilu se očekává, že indická ekonomika v letech 2018 a 2019 vzroste o 7,5%, překoná většinu světových ekonomik a prokáže odolnost vůči geopolitické nejistotě.

V loňském roce zlato vykazovalo kolísání cen díky posilování dolaru a americké ekonomiky po Trumpových administrativních daňových škrtech. Po dvou po sobě jdoucích kvartálech poklesu se indická poptávka po špercích zvýšila o 10% z 134.8 tun ve třetím kvartálu 2017 na 148.8 tun ve třetím kvartálu 2018, zatímco celosvětový růst činil pouze 6%. Ve třetím čtvrtletí 2018 byla poptávka posílena počátkem srpna, kdy lokální cena zlata klesla pod hodnotu 29,700 rupií / 10 gramů - nejníže od ledna.

Odborníci poukázali na to, že jedním z klíčových pozitiv pro příští rok bude zvyšování výdajů ze strany vlády a liberální pobídky pro veřejnost, jelikož se blíží volby a strach z demonetizace a implementace GST (tzn. jednotné daně na zboží a služby) se snižuje.

Zdroj:

https://www.businesstoday.in/current/economy-politics/gold-to-shine-better-this-year-world-gold-council/story/308792.html

Morganův dolar z klíčového roku 1893 - S byl nabídnut na aukci GreatCollections

18. 6. 2019

V neděli 2. června bylo ukončeno přihazování v aukci o Morganův dolar z roku 1893, který byl společností PCGS (Professional Coin Grading Service) klasifikován XF-40 (extra fine).

Pamětní stříbrná mince, 10EUR "Řecká kultura - historici - Thúkydidés" proof

14. 6. 2019

Thúkydidés byl řecký historik, politik a autor klasického díla Dějiny peloponéské války. Je považován za zakladatele historické monografie omezené časově na soudobou historii. Také je považován za otce historické školy realismu, která vysvětluje vztahy mezi státy spíše na základě moci než práva.

Sada pamětních mincí 2018, Řecko, Turismus - Samos stand

14. 6. 2019

Samos je řecký ostrov ve východním Egejském moři. Ve starověku byl obzvlášť bohatým a mocným městským státem, známým zejména svými vinicemi a výrobou vína. Je rodištěm řeckého filozofa a matematika Pythagorase a filozofa Epikúrose.