Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Zlato bude v letošním roce ještě zářivější: Světový zlatý konci

11. 1. 2019

Světový zlatý koncil předpovídá zlatu mnohem zářivější rok, a to díky nestabilitě globálního finančního trhu, měnové politice a americkému dolaru a strukturálním ekonomickým reformám.

Agentura sledující globální trendy u velkoobchodních cen zlata sdělila, že vzrůstající nejistota na trzích a expanze ochranné ekonomické politiky způsobí, že zlato bude v novém roce stále atraktivnější. Ačkoli může zlato čelit vlivu vyšších úrokových sazeb a síle amerického dolaru, očekává se, že tyto vlivy budou omezeny, jelikož Fed signalizoval neutrálnější přístup. Strukturální ekonomické reformy na klíčových trzích budou dále podporovat poptávku po zlatě ve šperkařství, technologiích a jako prostředek k úsporám.

Rozvíjející se trhy, jako je Indie a Čína, vytvářející 70 procent celosvětové poptávky po zlatě, jsou pro dlouhodobý vývoj zlata velmi důležité. Mezi těmito trhy jsou Indie a Čína velmi významné země, jelikož začaly implementovat ekonomické změny nezbytné pro podporu růstu a zajištění jejich významu v globálním měřítku. Indie se aktivně podílí na modernizaci své ekonomiky snižováním bariér v obchodu a podporou souladu fiskální politiky. Podle Světového zlatého koncilu se očekává, že indická ekonomika v letech 2018 a 2019 vzroste o 7,5%, překoná většinu světových ekonomik a prokáže odolnost vůči geopolitické nejistotě.

V loňském roce zlato vykazovalo kolísání cen díky posilování dolaru a americké ekonomiky po Trumpových administrativních daňových škrtech. Po dvou po sobě jdoucích kvartálech poklesu se indická poptávka po špercích zvýšila o 10% z 134.8 tun ve třetím kvartálu 2017 na 148.8 tun ve třetím kvartálu 2018, zatímco celosvětový růst činil pouze 6%. Ve třetím čtvrtletí 2018 byla poptávka posílena počátkem srpna, kdy lokální cena zlata klesla pod hodnotu 29,700 rupií / 10 gramů - nejníže od ledna.

Odborníci poukázali na to, že jedním z klíčových pozitiv pro příští rok bude zvyšování výdajů ze strany vlády a liberální pobídky pro veřejnost, jelikož se blíží volby a strach z demonetizace a implementace GST (tzn. jednotné daně na zboží a služby) se snižuje.

Zdroj:

https://www.businesstoday.in/current/economy-politics/gold-to-shine-better-this-year-world-gold-council/story/308792.html

Sada stříbrných pamětních mincí, 6EUR "Prominentní řečtí ekonomové" proof

15. 1. 2019

V našem e-shopu najdete novou sadu stříbrných pamětních mincí

Zlato bude v letošním roce ještě zářivější: Světový zlatý konci

11. 1. 2019

Světový zlatý koncil předpovídá zlatu mnohem zářivější rok, a to díky nestabilitě globálního finančního trhu, měnové politice a americkému dolaru a strukturálním ekonomickým reformám.

Tematické večery v Praze - Český večer

10. 1. 2019

Srdečně Vás zveme i v novém roce na další tematický večer v prodejně TrustWorthy Investment v Praze v Černé Růži.