Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Diamant o váze 1 758 karátů objeven v dole Karowe

6. 5. 2019

Společnost Lucara Diamond objevila v Botswaně surový diamant o  velikosti 1 758 karátů. Kámen svou velikostí předčil známý Lesedi La Ronaa získal tak první místo, co se velikosti týče, mezi kameny, které kdy byly v Botswaně objevené.

Kámen byl vytěžen v dole Karowe a kvalitou se blíží šperkařským diamantům, oznámila Lucara minulý týden. Některé jeho části jsou však velmi kvalitní, vysvětlil těžař.

Společnost vytěžila kámen v neporušeném stavu za použití technologie, která byla zavedena v roce 2015. Od té doby Lucara objevila 12 kamenů vážících více než 300 karátů, z čehož dva z nich byly o váze vyšší než 1000 karátů – tento nalezený a Lesedi La Ronas váhou 1 109 karátů. Oba tyto kameny byly vytěženy ve velmi kvalitní části dolu Karowe.

  

„Karowe vyprodukoval dva diamanty větší než 1000 karátů v posledních 4 letech, což potvrzuje neuvěřitelné drsné přírodní zdroje a v budoucnu roste šance na objevení dalšího takového kamene vysoké kvality. S tím, jak pronikáme hlouběji pod zemský povrch, získáváme přístup ke geologicky příznivým jednotkám EM/PK (S), které jsou zdrojem těchto rekordy lámajících kamenů o hmotnosti vyšší než 1000 karátů,“ dodal CEO společnosti Lucara Eira Thomas. 

Zdroj: diamond.net

Nová kampaň s Eliškou Bučkovou

19. 7. 2019

Rozšířenou nabídkou produktů TrustWorthy Investment jsou šperky. Právě proto jsme se rozhodli pro kampaň k tomuto projektu. Vše budeme představovat postupně, odkrývat celý průběh, od začátku až po samotné uvedení šperků.

Rio Tinto ohlásil jeden z posledních tenderů na růžové diamanty před uzavřením dolu Argyle

16. 7. 2019

Vzhledem k chystanému uzavření známého australského dolu Argyle v roce 2020, ohlásila společnost Rio Tinto jeden ze svých posledních tendrů růžových diamantů.

Výjimečná dražba 1-Centu z roku 1837 (N-10 1837)

16. 7. 2019

Tato významná mince bude dražena na srpnové aukci 2019 Stack Bowers ANA