Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

De Beers staví novou loď za 468 milionu USD

7. 6. 2019

De Beers navýší produkci v Debmarine, v Namibii o 500 000 karátů za rok a to díky výstavbě nové lodi schopné těžit diamanty ze dna oceánu, oznámila společnost.

Loď, která je již sedmou ve flotile De Beers, navýší roční produkci vytěženou v zemi o 35 %. Náklady na její výstavbu budou 468 milionu USD a budou hrazeny z poloviny mateřskou anglo-americkou společností De Beers a z poloviny Namibijskou vládou.


„Některé z nejkvalitnější světových diamantů byly objeveny na dně moře nedaleko Namibijského pobřeží“ říká CEO společnosti De Beers Bruce Cleaver. „Díky této investici budeme schopni optimalizovat využití současných technologií určených k získávání diamantů, čímž přispějeme k naplnění cíle uspokojit celosvětovou poptávku.“

Namibijské lodě jsou schopny fungovat v hloubce 120 – 140 metrů pod mořským dnem Atlantického oceánu poblíž pobřeží Namibie. De Beers zaplatili 157 milionu dolarů za svou poslední loď, jejíž provoz byl spuštěn v červnu roku 2017.

Náklady na novou loď se vrátí v následujících třech letech, dodal Mark Cutifani, CEO Anglo-Americké části společnosti. De Beers očekává spuštění produkce v roce 2022.

Zdroj: diamonds.net

Tématický večer v Českých Budějovicích - Diamantový večer

25. 9. 2019

Srdečně Vás zveme na další tematický večer na prodejně TrustWorthy Investment

Pamětní stříbrná mince, 10EUR "Řecká kultura - lyričtí básníci - Alkaios" proof

20. 9. 2019

Alkaios, současník Sapfó, byl jedním z kanonických lyrických básníků starověkého Řecka. Komponoval monodie v místním liparském dialektu, z nichž se zachovaly pouze fragmenty

Pamětní stříbrná mince, 10EUR "Série objevitelé - Kryštof Kolumbus" proof

19. 9. 2019

Na lícní straně mince je portrét Kryštofa Kolumba vycházející z malby oceňovaného umělce Ridolfo del Ghirlandaio umístěné v Ženevě. Na pozadí je zlatý ciferník, používaný k měření úhlové výšky nebeského tělesa vůči obzoru. Na rubové straně jsou tři zlaté karavely plující kolem světa inspirované tiskem Gustava Adolfa Closse z roku 1892.