Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Christie’s – rekordní aukce za 109 milionů USD

11. 7. 2019

Maharajas & Mughal Magnificence zlomila prodejní rekordy.  Částka 109 milionu dolarů je nejvyšší v historii aukcí a zapisuje se tak do New Yorských dějin.

Aukční dům Christie’s vydražil během aukce kolekce Maharajas & Mughal Magnificence částku přesahující 109 milionů USD, čímž se aukce zařadila mezi nejvyšší v historii aukcí nabízejících Indické umění. Kolekce Maharajas & Mughal Magnificence zahrnuje více než 500 let historie Indických šperků a šperkařských předmětů.

  • Nejzajímavější položkou newyorské aukce byla brož Belle Époque vyrobená Cartierem v roce 1912, jejíž prodejní cena vystoupala na 10,6 milionu USD.

 

Brož je zdobena mnoha diamanty, zahrnující diamant brusu pear, s váhou 34.08 karátů, barvy E, čistoty VS1 a diamant ve brusu oval, s váhou 23.55 karátů, v barvě D a čistotě VVS2. Odhadovaná prodejní cena byla od 10 do 15 milionu USD.

 

Mezi další významné položky lze zahrnout diamantový prsten The Mirror of Paradise, brusu rectangular, s váhou 52.58 karátů, v barvě D, typu Ila, čistoty IF, který byl prodán za 6,5 milionu USD, čímž nepřekonal svůj nejnižší prodejní odhad, který byl stanoven na 7 milionu USD. Dýka The Shah Jahan, pojmenovaná po pátém indickém Mughalském císaři, byla prodána za 3,4 milionu dolarů a vytvořila tak nový rekord v prodejích Indických jadeitových předmětů a zároveň novou rekordní cenu pro předměty pocházející z provincie Shah Jahan.

Christie’s rovněž prodaly diamant The Arcot II, v brusu pear, s váhou 17,21 karátů, objevený v Indické Golcondě koncem 18. století. Kámen daroval královně Charlotte z
Velké Británie regionální vládce Indie Nawab of Arcot. Výtěžek z prodeje činil 3,4 milionu USD, přičemž předchozí prodejní cena byla odhadována od 2 do 4 milionu USD. 

 

Cartierské výrobky a moderní šperky šperkaře JAR a šperkaře Bhagatsi v aukci rovněž vedly velmi dobře a překonaly své původní odhadované prodejní ceny, uvedl aukční dům Christie’s.

THE TAJ MAHAL EMERALD' CARVED EMERALD AND DIAMOND BROOCH, CARTIER

“Dnešní pozoruhodné výsledky, které přišly po 12 hodinovém nepřestávajícím přihazování a přeplněná místnost s mobily a online zájemci z celého světa, reflektují výjimečnou kvalitu této speciální kolekce a staví ji mezi nejdiskutovanější soukromou kolekci, která kdy byla v aukci nabízena.“ Říká Guillaume Cerutti CEO Christie’s.

Prodej kolekce, pocházejí z katarské dynastie Al-Thani, se zařadil jako druhý nejvyšší aukční prodej privátní šperkařské kolekce. Nejvyšší celková aukční hodnota privátní kolekce je držena kolekcí The Legendary Jewels od Elizabeth Taylor, která vydělala 115,9 milionu USD.

Shrnuto a podtrženo Christie’s prodaly 93 % nabízených položek tohoto týdenního prodeje.

Zdroj: www.diamonds.net  www.christies.com

 

 

Tématický večer v Českých Budějovicích - San Marino večer

18. 12. 2019

Srdečně Vás zveme na další tematický večer na prodejně TrustWorthy Investment v Českých Budějovicích

Tématický večer v Praze - San Marino večer

11. 12. 2019

Srdečně Vás zveme na další tematický večer na prodejně TrustWorthy Investment v Praze

Tématický večer v Plzni - San Marino večer

4. 12. 2019

Srdečně Vás zveme na další tematický večer na prodejně TrustWorthy Investment v Plzni