Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Novinky

Morganův dolar z klíčového roku 1893 - S byl nabídnut na aukci GreatCollections

18. 6. 2019

V neděli 2. června bylo ukončeno přihazování v aukci o Morganův dolar z roku 1893, který byl společností PCGS (Professional Coin Grading Service) klasifikován XF-40 (extra fine).

Pamětní stříbrná mince, 10EUR "Řecká kultura - historici - Thúkydidés" proof

14. 6. 2019

Thúkydidés byl řecký historik, politik a autor klasického díla Dějiny peloponéské války. Je považován za zakladatele historické monografie omezené časově na soudobou historii. Také je považován za otce historické školy realismu, která vysvětluje vztahy mezi státy spíše na základě moci než práva.

Sada pamětních mincí 2018, Řecko, Turismus - Samos stand

14. 6. 2019

Samos je řecký ostrov ve východním Egejském moři. Ve starověku byl obzvlášť bohatým a mocným městským státem, známým zejména svými vinicemi a výrobou vína. Je rodištěm řeckého filozofa a matematika Pythagorase a filozofa Epikúrose.

Bonhams: Růžový diamant nenašel svého kupce

14. 6. 2019

Dvě hlavní položky, z nichž jednou z nich byl vzácný fancy orange-pink diamant, nebyly prodány během New Yorské aukce Bonhams, která proběhla minulý víkend.

Prsten Bubble gum (6 milionu USD) povede jarní Hong Kongskou aukci Christie’s

14. 6. 2019

Diamant pojmenovaný na základě své podobnosti bublině bude vedoucí položkou jarní aukce, pořádané Christie’s v Hong Kongu koncem tohoto měsíc.

Pamětní stříbrná mince, 25EUR "Umělá inteligence" stand

12. 6. 2019

Umělá inteligence hledící do budoucnosti, která je jak fascinující, tak nepředvídatelná. Rubová strana mince zobrazuje obrys hlavy symbolizující naši nevědomost o budoucím fungování humanoidní "super inteligence". Nemůžeme tušit, co se stane, až se umělá inteligence dostane na takovou úroveň, že dokáže vylepšovat sama sebe bez našeho přispění. Bude nás věznit nebo nás osvobodí?

Argyle: Kolébka růžových diamantů

12. 6. 2019

Nejznámějším dolem produkující růžové diamanty je australský důl Argyle nacházející se v oblasti Kimberly. Tento důl patří těžařské společnosti Rio Tinto, která má 20% podíl na světové produkci všech surových diamantů.

Pamětní stříbrná mince, 5EUR "Mezinárodní den lesů" v sadě oběžných mincí 2019

7. 6. 2019

V roce 2012 vyhlásilo Valné shromáždění OSN 21. březen Mezinárodním dnem lesů s účelem zvýšit povědomí o významu stromového dědictví, jehož ochrana je pro přežití naší planety zásadní. Rubová strana mince zobrazuje strom vytvořený z dvou propletených dlaní, jakožto symbol nezbytné podpory lidstva vůči lesům. Na lícní straně jsou zobrazeny tři věže symbolizující symbiózu mezi pohořím Monte Titano, jeho obyvateli a lesy.

Sada oběžných mincí, San Marino 2019

7. 6. 2019

Sada oběžných mincí pro rok 2019 zobrazuje Druhou věž, pevnost která se tyčí na nejvyšším vrcholu Monte Titana.

De Beers staví novou loď za 468 milionu USD

7. 6. 2019

De Beers navýší produkci v Debmarine, v Namibii o 500 000 karátů za rok a to díky výstavbě nové lodi schopné těžit diamanty ze dna oceánu, oznámila společnost

Investiční zlatá mince, 20NIS Jeruzalémský větrný mlýn 2019

3. 6. 2019

Jeden z prvních orientačních bodů Jeruzaléma, který se tyčí za jeho hradbami je větrný mlýn Montefiore, pojmenovaný podle britského židovského filantropa Mojžíše Montefiora, vybudovaný v roce 1857. Stal se motivem investiční mince pro rok 2019.

Na tiskové konferenci s Peterem Saganem

3. 6. 2019

Stejně jako je unikátní série tří po sobě jdoucích vítězství v silniční cyklistice, tak i každá medaile je unikátní, je číslovaná a každá má svůj certifikát. To byl právě i důvod, že se medaile razila z ryzího kovu, protože zlato je uchovatelem hodnoty a zhodnocuje se časem. Pro její představení byla uskutečněna tisková konference.

Pamětní zlatá mince, 5000Kč Cyklus "Hrady" Veveří proof i stand

28. 5. 2019

Na lícní straně mince je ztvárněno hradní nádvoří průhledem přes dveřní portál. V pravé části portálu jsou zakomponována stylizovaná heraldická zvířata z velkého státního znaku, a to český lev, moravská orlice a slezská orlice.

Pamětní mince, 5EUR Pontifikát papeže Františka 2019 - "34. Světový den mládeže v Panamě" proof

24. 5. 2019

Pamětní bimetalická mince vydaná při příležitosti 34. Světového dne mládeže, který se konal v lednu 2019 v Panamě. Tuto Vatikánskou minci si již nyní můžete koupit v našem e-shopu.

Pamětní stříbrná mince, 10EUR "Europa Star 2019 - Renesance" proof

20. 5. 2019

Renesance začala dříve v Byzantské říši než na západě a jejími hlavními centry byla Konstantinopol a Mystra. Byla však potlačena když Byzantská říše padla v roce 1453 do rukou Osmanů. Řecký svět byl tedy od renesance v západních zemí odříznut, výjimkou byly pouze oblasti neobsazené Osmany, jakožto Jónské ostrovy a Kréta.

Pamětní mince, 2EUR 500. výročí úmrtí Leonarda da Vinci stand

17. 5. 2019

Pamětní mince vydaná k 500. výročí úmrtí Leonarda da Vinci. Na lícní straně mince se nachází detail z malby "Dáma s hranostajem" od Leonarda da Vinci (Národní muzeum v Krakově). Na levé straně je nápis "LEONARDO", iniciály autora "MAC" a monogram "RI", akronym Italské republiky.

Pamětní stříbrná mince, 5EUR 100. výročí úmrtí Cesara Maccari v sadě oběžných mincí 2019 stand

17. 5. 2019

Na lícní straně stříbrné mince je pohled na náměstí Madama v Římě, na sídlo senátu Italské republiky. V horní části je nápis "REPUBBLICA ITALIANA". Na rubové straně se nachází výřez z fresky "Cicero soudící Catilinu" od malíře a sochaře Cesara Maccari.

Přírodní versus laboratorní diamanty

16. 5. 2019

Od září loňského roku přibyly na diamantovém trhu laboratorně vyrobené diamanty tzv. Lab-Grown diamonds (LGD). Společnost De Beers je v září 2018 vypustila do prodeje pod názvem Light box. Syntetické diamanty jsou však dostupné již od roku 1986. Na téma přírodní versus laboratorní diamanty se v současné době ještě více zintenzivnily diskuze pro a proti tomuto novému fenoménu.

Pamětní zlatá mince, 50CHF "100 let lokomotivy" proof

13. 5. 2019

Slavné elektrické lokomotivy Ce 6/8 II známé také jako "Krokodýli" spojují švýcarské kulturní dědictví s nadšením pro technické mistrovské dílo vytvořené před sto lety. Patří mezi nejodolnější lokomotivy Švýcarských spolkových drah.

Novinka na trhu drahých kovů – Basilej III

9. 5. 2019

Basilej III: Zlato je zpět! Poměrně skrytá zůstala informace o zařazení zlata zpět do kategorie prvních rezerv. Zlato je nyní na stejné úrovni jako některé ze světových měn dolar, euro či libra a nákup zlata je tedy ověřenou bezpečnou likvidní investicí, což je pro investory skvělá zpráva.

1 2 3 4 18 35 52 69