Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Akcie

Akcie (anglicky share, tj. podíl) je cenný papír, který potvrzuje, že jeho majitel (držitel) je akcionář, tj. že vložil určitý majetkový podíl (kapitál) do akciové společnosti. Základními právy akcionářů jsou účast na zisku společnosti a právo hlasovat na valné hromadě akcionářů. Akcie se obchodují na veřejné akciové burze a někdy i mimo burzu. V případě obchodování na burze se musí dodržovat pravidla příslušné akciové burzy (standardní jednotky obchodování, typy příkazů, vypořádání smluv atd.).

Investice v ČR

V České republice existují dvě burzy cenných papírů: Burza cenných papírů Praha, a.s. (BCPP) a RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. (RMS). Český trh vznikl po nestandardní - kupónové - privatizaci tisíců českých společností.

Obecně platí, že pokud teprve začínáte a orientujete se na trhu, je nejlepší začínat s menšími částkami. Samozřejmě je možné investovat do „jistých“ akcií, kde je riziko propadu ceny velmi malé, ovšem nedosáhnete příliš vysokého procentuálního zhodnocení.

Rozhodnete-li se investovat na kapitálových trzích, měli byste si několik věcí pamatovat:

Ujasnění si způsobu investování

Aktivním obchodováním se rozumí investování s časovým horizontem hodin, dnů, případně několika týdnů. Výnosnost se při tomto způsobu obchodování pohybuje v řádech až desítek procent měsíčně. Nutné je však zmínit také vysoké riziko a velmi vysoké časové nároky na tuto činnost.

Dlouhodobá investice do akcií

Časový horizont jednotlivých investic se pohybuje obvykle od 3 měsíců dále. Výnosnost často dosahuje desítky procent ročně, ale riziko ztráty je mnohem vyšší, než u bankovních vkladů. Riziko je možné snížit vhodnou investiční strategií.

Důležité je rozhodnutí, do jakých trhů investovat

V České republice fungují dva nezávislé trhy:

Burza cenných papírů Praha

RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů

Zvolení základních parametrů investic

U každého investování platí, že čím vyšší je potenciální výnos, tím vyšší je riziko ztráty. Proto je důležitým parametrem likvidita investic. Platí, že nejsnazší cesta k prodělku je neustále měnit strategii a nedržet se předem jasně definovaných cílů.

Tematický večer v Českých Budějovicích - Vatikánský a Italský večer

25. 3. 2020

Srdečně Vás zveme na další tematický večer na prodejně TrustWorthy Investment v Českých Budějovicích

Tematický večer v Praze - Vatikánský a Italský večer

18. 3. 2020

Srdečně Vás zveme na další tematický večer na prodejně TrustWorthy Investment v Praze

Tematický večer v Plzni - Vatikánský a Italský večer

11. 3. 2020

Srdečně Vás zveme na další tematický večer na prodejně TrustWorthy Investment v Plzni