Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Jak investovat

Níže uvedené informace Vás seznámí s možným zhodnocením Vašeho majetku a rizikem u jednotlivých typů investic.

 

Následující tabulka Vás seznámí s možným zhodnocením Vašeho jmění a rizikem u jednotlivých typů investic.

Investice

Zhodnocení

Informace

Akcie

dle schopností 20% p. a.

U každého investování platí, že čím vyšší je potenciální výnos, tím vyšší je riziko ztráty. Proto je důležitým parametrem likvidita investic. Platí, že nejsnazší cesta k prodělku je neustále měnit strategii a nedržet se předem jasně definovaných cílů.

Diamanty

zlato

3 - 10% p. a.

Rizika jsou minimální – i v dobách krizí jsou diamanty a zlato považovány za jistou investici. Zlato představuje hlavně jistotu, která může jiným finančním investicím chybět.

Osobní rozvoj

neocenitelné

Jediná investice, která nikdy neztratí na své ceně. Investovat do osobního rozvoje a pracovat na něm, je to nejlepší, co můžete udělat.

Komodity

20% p. a. (možné i stovky procent)

Komodita je zboží, které je na trhu obchodováno bez rozdílů v kvalitě. Komodity obecně jsou v poslední době velmi žádaným artiklem mezi investory. Nejvíce se samozřejmě mluví o drahých kovech, ale pozadu nezaostávají ani zemědělské plodiny, nebo také ropa.

Nákup internetových projektů

dle schopností

Firmy investují do internetových projektů povětšinou tematicky spojených s jejich činností, a to především pro zvýšení povědomí o značce. Přínosy pak vyplývají ze samotné podstaty zvyšování povědomí o značce.

Nemovitosti

5 - 10% p. a.

Nemovitosti jsou obecně považovány za velmi dobrou investici, ale při jejich výběru je třeba mít na paměti základní ekonomické pravidlo: ceny se odvíjejí především od poptávky, tedy kdy a za co jsme ochotni své finanční prostředky do nemovitostí vkládat – kupní cena vždy odráží situaci na trhu. Většina ekonomů se shoduje v tom, že investice do nemovitostí bezpečně ochrání peníze před inflací.

Penzijní připojištění

3 - 5% p. a.

Penzijní připojištění se státním příspěvkem je forma spoření podporovaná státem, která umožňuje zajistit si zajímavý objem prostředků pro zabezpečení ve stáří. Nevýhodou je, že vklady nejsou ze zákona pojištěny.

Podílové fondy

3 - 15% p. a.

Při výběru podílových fondů by se investor měl řídit základními pravidly investování na kapitálovém trhu. Investor by měl vždy zvážit veškerá rizika, která může daná investice přinést – např. politické riziko, riziko nemožnosti repatriace kapitálu, měnové, kurzové či úrokové riziko, riziko snížené likvidity a další případná rizika.

Spekulace s doménami

dle schopností

Na účelovém zaregistrování internetové adresy úspěšného podniku se dají vydělat obrovské peníze. V posledních pár letech se vyskytlo mnoho způsobů, jak investovat své peníze a vydělávat. Velmi populární jsou tzv. spekulace s doménami, kdy si obchodník vytipuje volné domény se zajímavým jménem, o které by v budoucnu mohl být zájem. Tyto domény si nechá zaregistrovat a následně je prodá.

Spořicí účty

3 - 4% p. a.

Tato konta nabízejí banky a družstevní záložny a jejich vedení bývá většinou zdarma. Oproti běžným účtům mají spořicí účty jednu jasnou výhodu: vyšší úrokové sazby. Nevýhodou je nižší zhodnocení než u jiných investičních produktů.

Stavební spoření

3 - 6% p. a.

Stavební spoření je jedním z nástrojů jednak slušného zhodnocení prostředků a také možností jednoho z nejdostupnějších úvěrů na bytové potřeby. Hlavní podstatou stavebního spoření je levný úvěr.

Termínované vklady

0,1 - 5% p. a.

Termínovaný vklad je jednorázový vklad na bankovní účet, kde se po určitý čas (termín) úročí určitou sazbou. Oproti běžným účtům nejsou termínované vklady určeny pro běžný platební styk. Nelze na ně posílat peníze, ani z nich platit.

Vkladní knížky

0,1 - 3% p. a.

Vkladní knížka je dokument evidující potvrzení peněžního ústavu o přijatém peněžním vkladu, výběru hotovosti, připsání úroku či jiné nepeněžní operaci. Vklady na vkladních knížkách jsou ze zákona pojištěny.

Založení firmy

dle schopností

Založení firmy je tou nejvýnosnější investicí, co můžete udělat, ovšem nejdůležitější je mít dobrý podnikatelský záměr.

Životní pojištění

3 - 6% p. a.

Životní pojištění se dělí na kapitálové životní pojištění a investiční životní pojištění. Před uzavřením životního pojištění by si měl každý důkladně promyslet, co od něj čeká, na co má smysl se pojistit či jaká je optimální pojistná částka.

 

Sada oběžných mincí, Vatikán 2021

6. 5. 2021

Vatikánská numismatická kancelář představuje novou sadu mincí pro rok 2021, která obsahuje 8 mincí – 2 a 1 euro, 50, 20, 5, 2 a 1 eurocent. Lícní strana zobrazuje erb papeže Františka a dvanáct hvězd.

Pamětní stříbrná mince, 20CHF "Iluze - The Bridge of life"

6. 5. 2021

V užším slova smyslu je iluze trikem smyslů, tj. falešným vnímáním reality. Optické iluze lze vytvářet pomocí různých prvků: pohyb, jas a kontrast, barvy, geometrické a úhlové iluze nebo dokonce trojrozměrnost. Různý malíři a umělci používají tyto optické techniky k vytvoření neobvyklých a překvapivých efektů ve snaze vyvolat úžas pozorovatele.

Staňte se majitelem úspěšného businessu v lukrativním odvětví, které má v následujících letech velký potenciál… TrustWorthy Investment Holding SE rozvíjí svoje Franchisingové podnikání

5. 5. 2021

V rámci rozvoje naší společnosti jsme se rozhodli pro rozšíření možností podnikání, a to právě formou Franchisingového systému. Franchising u nás rozvíjíme od roku 2016, kdy jsme otevřeli první prodejny, v Praze, Karlových Varech a Plzni.