Filtrovat produkty
ks
ks

Pamětní stříbrná mince, 100Kčs Mistrovství světa v ledním hokeji stand

Mistrovství světa v ledním hokeji 1985 – konalo se 17. dubna až 3. května v Praze. Turnaj byl padesátým mistrovstvím světa a zároveň jedenašedesátým mistrovstvím Evropy. Zúčastnilo se ho osm národních týmů ze Sovětského svazu, Spojených států amerických, Kanady, Československa, Finska, Švédska, Německé demokratické republiky a Spolkové republiky Německo.

V první části se družstva utkala systémem každý s každým. Čtyři nejúspěšnější pak postoupila do finálové skupiny. Na čtvrtém postupovém místě se udrželo Československo, které v základní části prohrálo s USA a SSSR. Ve finálové skupině československý tým už nezaváhal, porazil Kanadu i SSSR, Spojené státy americké deklasoval výsledkem 11 : 2 a získal zlato.

V kanadském bodování hráčů dosáhl na první příčku ruský hokejista Sergej Makarov, druhý byl český Jiří Lála a třetí další člen sovětské sborné Vjačeslav Fetisov.
Mistrovství světa v hokeji v roce 1985 bylo v historii sedmým, které se konalo v Československu.

Vykupujeme produkty, jejichž prodej zprostředkujeme. V případě mincí po individuální dohodě zajišťujeme jejich zpětný prodej.